Vážení zákazníci. V dňoch 12.-14.8.2020 funguje zákaznícky servis v obmedzenom režime. Dotazy prosím odosielajte mailom na info@perinbaba.sk.

Tel.0948 031 224
Po-Pia 10:00-16:00
Kuriér zdarma nad 89eur!

Rozdiely medzi 2D, 3D a Full 3D ihličím

Určite si pamätáte dobu keď množstvo domácností začalo nahradzovať každoročne vyrubované živé stromčeky tými umelými. Tak ako sa vyvíjali technológie a materiály, začala sa zdokonaľovať aj výroba vianočných stromčekov. Tie dnešné sú už často na nerozpoznanie od pravých, živých stromčekov. Na trhu sú dostupné 2D, 3D a dokonca aj Full 3D modely, ktoré ponúkame aj na našich stránkach. Ak vás tieto označenia pletú a neviete čo si pod nimi máte predstaviť, odpovede na vaše otázky nájdete v našom článku.

2D ihličie

Dvojrozmerne tvarované ihličie, ktoré sa nachádza na väčšine klasických stromčekov. Ide o jemne zostrihané pásiky PVC fólie, v presnej farbe, tvare a dĺžke, aby tak stvárnili vetvu smreka, jedle či borovice. Stromčeky s týmto ihličím sú ekonomickejšou variantou, ktorá však pri správnom výbere vytvorí aj u vás tú správnu atmosféru Vianoc.
Všetky stromčeky s 2D ihličím.

3D ihličie

K vytvoreniu trojrozmerného ihličia je potrebné použitie najnovších technológií. Na rozdiel od 2D ihličia, sa 3D ihličie sa nevyrába z PVC fólie, ale odlieva sa. Takto vyrobené ihličie verne kopíruje trojrozmerný tvar skutočného ihličia.

Z dôvodu vysokých výrobných nákladov 3D ihličie pokrýva koncové časti všetkých vetvičiek. Časť vetvy, ktorá je bližšie ku kmeňu, je pokrytá 2D ihličím. Nakoľko sú vetvy husto stavané a 2D ihličie je použité len v strede stromčeka, pri bežnom pohľade nepostrehnete rozdiel.
Všetky stromčeky s 3D ihličím.

Full 3D ihličie

Stromček s označením Full 3D je tým pravým vianočným stromčekom pre najnáročnejších klientov. Vetvičky sú po celom obvode tvorené prepracovanými 3D odliatkami. Všetky vetvy sú husto navrstvené a vytvárajú dojem bohatého a dobre stavaného stromu. Bezpochyby oceníte tie najkvalitnejšie materiály použité na jeho výrobu, vďaka ktorým tieto luxusné stromčeky dodajú vášmu domovu rozprávkovú vianočnú atmosféru.
Kmeň (stredná časť stromčeka) je z výrobných dôvodov tvorená 2D ihličím, pri rozloženom stromčeku nie je však viditeľný.
Všetky stromčeky s Full 3D ihličím.

Pozrite si rozdiely v galérii

Zafarbenie a tieňovanie ihličia, konáriku, dĺžka samotných ihličiek sú pre každý stromček unikátne. Vybrali sme pár príkladov pre porovnanie rozdielov.