Tel.0948 031 224
Po-Pia 10:00-16:00
Kuriér zdarma nad 89eur!

Skladanie stromčekov

Ak si myslíte, že skladanie umelého stromčeka je náročné a stromček nemusí vyzerať ako na produktových fotografiách, môžete kľudne nechať svoje obavy stranou. Všetky stromčeky z našej ponuky je možné postaviť a zložiť veľmi jednoducho. Existujú dva možné spôsoby ako tak urobiť. Rozlišuje sa skladanie dáždnikovým systémom - TYP A a rozbaľovacím systémom – TYP B.

TYP A - SKLADANIE DÁŽDNIKOVÝM SYSTÉMOM

Pre jasnejšiu predstavu na obrázku nižšie nájdete graficky zobrazený postup (obrázok je ilustračný). Jednotlivé body sú popísané pod obrázkom.

Typ A

Rozloženie

1. Ako prvý rozložíme stojan a vložíme doň najspodnejšiu časť kmeňa stromčeka.

2. Vetvy stromčeka sú uchytené ku kmeňu pomocou pántov, rovnakým princípom ako keď je zložený dáždnik. Vezmeme teda najspodnejšiu vetvu a rozložíme ju smerom nadol.

3. Rovnakým spôsobom rozložíme z daného poschodia všetky vetvy po obvode kmeňa. Keď sú vetvy rozložené, porozťahujeme a naaranžujeme každú jednu vetvičku. Následne sa presunieme na vyššie poschodie a postup zopakujeme.

4., 5. Rovnaký postup opakujeme aj s ďalšími časťami a poschodiami stromčeka až po vrchol.

6. Vetvy z najvrchnejšej časti stromčeka už nie sú upevnené pomocou pántov. Jednotlivé vetvičky je potrebné porozťahovať ručne, postupujeme od spodu smerom nahor.

7. Keď je stromček postavený celý, urobíme posledné úpravy vetvičiek a stromček je pripravený na ďalšie ozdobovanie.

Zloženie

Pri rozkladaní stromčeka postupujeme opačným spôsobom ako pri jeho skladaní.

1. Najvrchnejšie poschodie vytiahneme z hlavnej kostry. Vetvy prvého poschodia jednoducho stiahneme ku kmeňu.

2. Ďalšiu časť/časti stromčeka odpojíme rovnakým spôsobom. Malé vetvičky pritlačíme k hlavnej vetve. Hlavné vetvy stiahneme ako keď skladáme dáždnik.

3. V poslednom kroku všetky časti stromčeka zabalíme a uskladníme pre ďalšiu sezónu.

TYP B SKLADANIE - ROZBAĽOVACÍ SYSTÉM

Pre jasnejšiu predstavu na obrázku nižšie nájdete graficky zobrazený postup (obrázok je ilustračný). Jednotlivé body sú popísané pod obrázkom.

Typ B

Rozloženie

1. V prvom kroku zostrojíme stojan stromčeka, ktorý môže byť buď plastový alebo kovový. Pri plastovom stojane zasunieme všetky nožičky do stredového valca. Pri kovovom stojane roztiahneme nožičky a upevníme ich skrutkou, viď. obrázok.

2. Spodnú časť stromčeka upevníme do stojana a následne porozkladáme hlavné vetvy najspodnejšieho poschodia

3. Malé vetvičky vychádzajúce z hlavných vetiev je potrebné porozťahovať a naaranžovať podľa vášho vkusu. Následne sa presunieme na vyššie poschodie a postup zopakujeme.

4., 5., 6. Rovnaký postup opakujeme aj s ďalšími časťami a poschodiami stromčeka až po vrchol.

Hotový stromček ešte upravíme a dáme pozor, aby nám nevznikli prázdne miesta bez ihličia.

Zloženie

Pri rozkladaní stromčeka postupujeme opačným spôsobom ako pri jeho skladaní.

1. Najvrchnejšie poschodie vytiahneme z hlavnej kostry. Malé vetvičky pritlačíme k hlavnej vetve. Keď sú vetvičky zložené, stiahneme ich ku kmeňu.

2. Ďalšiu časť/časti stromčeka odpojíme a zložíme rovnakým spôsobom. Vždy začnite skladať na úrovni vetvičiek, až potom skladajte celé vetvy. Zabezpečíte tak maximálnu úsporu miesta.

3. V poslednom kroku všetky časti stromčeka zabalíme a uskladníme pre ďalšiu sezónu.